| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Před příchodem jara rozkvetla debata „foglarologů“ mnoha zajímavými tématy

[ Autor: Akademie Jaroslava Foglara | zařazeno: 26. 3. 2024 | přečteno 1479 ]

Akademie Jaroslava FoglaraAni rovného čtvrt století po smrti velikána české dobrodružné literatury pro mládež Jaroslava Foglara neubývá událostí a témat, která se týkají autorovy osoby a díla.
To potvrdila i nadmíru květnatá debata 153. kolegia Akademie Jaroslava Foglara, která proběhla už za hřejivého „předjaří“, 14. února 2024.

Autorská práva – věc složitá…
Jak jsme již naznačili v naší předminulé reportáži ze 151. kolegia AJF, problémy kolem autorských práv k dílu Jaroslava Foglara trvale rezonují v celé foglarovské veřejnosti. Dotýkají se i těch foglarovců, kteří v minulosti či v době současné vykonali a chtějí vykonat s dobrými úmysly kus dobré práce pro rozvoj Jestřábova odkazu. Jelikož však tato problematika spadá do kompetence právníků-odborníků na autorské, případně i osobnostní právo, mohla naše debata přinést pouze apel na všechny zainteresované subjekty, aby k jednotlivým sporným případům bylo přistupováno citlivě a s rozumem, zejména tam, kde zájem držitele autorských práv není vážně ohrožen, a také se snahou hledat a nalézat cestu k oboustranné dohodě.

Umělá inteligence - Večer světel 2022JF a AI
Označení dalšího diskusního tématu vypadá jako šifra – a do jisté míry se „šifrováním“ také souvisí. Vždyť kolik tajemného, překvapivého, ale i nadále nejasného v sobě skrývá fenomén současnosti – umělá inteligence?
Se zájmem jsme si proto prohlédli pozoruhodné obrazy s foglarovskými náměty vytvořené umělou inteligencí, o kterých informoval Bohoušek v článku převzatém z časopisu Reflex – Dalí kreslí Foglara. Velmi zajímavé! Víme, že pomocí AI (Artificial Inteligence) byl už vytvořen i obrazový motiv k předloňskému pražskému Večeru světel!
Jsme tak zvědaví a těšíme se, zda a s jakou silou dokáže v blízké budoucnosti umělá inteligence přivát nový vítr do foglarovského dění.


Kroky Kalliopé a Záhada hlavolamu
Jako první na kapitolu Záhada hlavolamu Jaroslava Foglara v knize Kroky Kalliopé od Františka Všetičky, o které jsme informovali v reportáži z lednového kolegia AJF, zareagoval Luděk Nykles – Viki. Nabízíme jeho rozbor:
Kroky Kalliopé – Záhada hlavolamu Jaroslava Foglara
Účastníci diskuze:
Stanislav Komárek – filozof a přírodovědec. Jeho motto: „Pro čtenáře, který už komplexnost světa nahlédl, se budou nutně Rychlé šípy jevit jako schematické, Foglarovy knihy pro mne symbolizují kýč…“
Lubor Kasal – k Foglarově stínadelské trilogii zaujímá kategoricky zamítavé stanovisko.
Martin Hybler – porovnává dílo Jaroslava Foglara s příběhy Karla Poláčka, hlavně s knihou Bylo nás pět – a Foglar mu ve srovnání s Poláčkem připadá jako chudý příbuzný. Přesto se jindy staví k dílu J. Foglara kladně.
Petr Hruška – básník. Jeho názory nejsou v této polemice zřejmé, jen v úvodu Kasal říká k Hruškovi: „Ty mluvíš o dávném čtenářském zážitku. Já bych naopak byl rád, kdyby se mluvilo o tom, co všechno v textu skutečně je“. Z toho lze usoudit kladný vztah Hrušky ke knihám J. Foglara.
Z úvodu je tedy zřejmé, že se tu střetávají zástupci dvou názorů na dílo J. Foglara – Hybler a Hruška se k němu staví kladně, leč jejich až přívětivý postoj zcela zaniká v agresívní až nepřátelské kritice Komárka a Kasala. Jejich „trhání“ díla J. Foglara se ve vzájemné shodě navzájem překrývá. Oba výše jmenovaní navíc ve své kritice často používají vysoce odborné výrazy a dávají důraz na to, jak J. Foglar psal nesprávně tu či onu kapitolu stínadelské trilogie. Spíše než objektivní kritiku literatury napsané J. Foglarem jsem v podtextu vyčetl ideologické zamítnutí díla výše jmenovaného autora jako celku a očekávám, že v této tendenci budou zřejmě tito dva zmiňovaní vzdělanci pokračovat. Mám dojem, že místo toho, aby k tomu zodpovědné osoby na poli literatury pro mládež hledaly v díle J. Foglara pozitivní prvky pro výchovu současné mládeže a snažili se mnohé, objektivně přežité pasáže vysvětlovat a obléci do dnešní doby v pozitivním světle, dělají pravý opak. Z této kritiky je evidentně poznat, že pozitivní pohled a odkaz nejen díla ale celého života J. Foglara mnohým vadí a nevyhovuje současným tendencím na psaní literatury pro dnešní mládež. Proč tomu tak je a komu to má sloužit, co je cílem takto zacházet s odkazem Jaroslava Foglara jako celku, to ať si zodpoví každý z nás v sobě sám.
Jaroslav Foglar není jediný skaut, který psal knihy s příběhy pro mládež, tedy nejen pro skauty. Snad se mu nedostalo vzdělání potřebné pro psaní a potažmo pro vedení oddílu. Jsou tu mnohé osobnosti, které rovněž psaly dobrodružné romány ale i příručky a odborné texty nutné pro činnost junáků. Všem patří dík a úcta. Ale jen jediný vyčnívá tak výrazně – Jaroslav Foglar. Proč?

Otázka na závěr úvahy Luďka Nyklese – Vikiho by si snad zasloužila napsání velkými písmeny. Protože otázka s velkým „O“ to bezesporu je!

V Rohlíku ČTŠirokko v Rohlíku
Tomáš Hromádka – Krizmen nás upozornil na probíhající výstavu Telka slaví 70, kterou je možné navštívit v Galerii České televize v budově zvané Rohlík na Kavčích Horách. Výstava zaměřená hlavně na dětské diváky se věnuje převážně pohádkové, večerníčkové a seriálové tvorbě České (Československé) televize pro děti, ale i zábavným pořadům a filmům pro dospělé. Zastoupení zde má také legendární seriál Záhada hlavolamu. Znalí foglarovci si jistě povšimnou (ale snad i prominou) organizátorům chybu v popisku k fotografii ze seriálu Záhada hlavolamu Hynka Bočana, kdy text se mylně vztahuje ke stejnojmennému filmu režiséra Petra Kotka z roku 1993.
V Rohlíku ČTVýstava je interaktivní, takže kdo chce, může se tu pomocí klíčovacího zařízení vyfotografovat třeba právě se stínadelským fantomem – Širokkem. Jak přízračně vyšla taková fotografie několika návštěvníkům z řad foglarovských akademiků, posuďte sami!  Výstava potrvá až do srpna a je otevřena denně od 10 do 18 hodin (pozor: ve dnech státních svátků je zavřeno!). Vstup je zdarma. Zároveň je možné v Rohlíku navštívit i další výstavu Příběh pořadu. Více informací na webu České televize (www.ceskatelevize.cz).

Tajemné eN
Také jste si všimli? U některých tiskovin v Jestřábově dobročinném obchodě Skautské nadace Jaroslava Foglara se za jejich názvem objevilo záhadné písmeno „N“. A také si marně lámete hlavu, co že by to mohlo znamenat? O vysvětlení jsme tedy požádali Romana Šantoru – Boba ze SNJF: „Neznamená to nic. Je to jen náš interní příznak, který jsme museli přidat kvůli změně DPH“, objasnil „záhadu“ Bobo.

Pytlíky Rychlých šípů
Ještě se ani nepodařilo vyřešit tajemství podivného předmětu zavěšeného u pasu indiánského pohraničníka z Rychlonožkova indiánského snu (více v článku z předešlého kolegia AJF) a už tu máme podivnost další! Michal Václ se pozastavil nad tím, že někteří z Rychlých šípů při výpravě za Skalním hnízdem Kondorů drží v ruce – světe div se – pytlík!? Proč? A co v něm mají? Snad svačinu? Zřejmě musí jít o něco velmi důležitého a cenného, protože Rychlonožka se nevzdává svého pytlíku ani tehdy, když stojíc po pás ve vodě koupí od Kondorů jednu dobře mířenou do hlavy drnem! Co je skutečným obsahem pytlíků Rychlých šípů se pravděpodobně nikdy nedozvíme, záhadou zůstane i to, proč si hoši nevzali tak, jako při jiných podobných výpravách torny nebo chlebníky, aby měli volné obě ruce? Co si o tom myslíte vy, milí čtenáři? PytlíkPytlíkPytlíkPytlík

MagnetkaPrémiová magnetka od SNJF
S nápadem, jak získat nový odznak či magnetku z produkce Skautské nadace Jaroslava Foglara se pochlubil Martin Rosol: „V minulém roce vydala SNJF dřevěné vylamovací magnetky s postavičkami Rychlých šípů, psa Bubliny a Bratrstva Kočičí pracky. Uprostřed překližkové tabulky je navíc pěkně červeně vytištěný nápis Rychlé šípy, který mi bylo líto po vylámání figurek vyhodit. Napadlo mě vyříznout si lupénkovou pilkou nápis ve tvaru komiksové bubliny a rázem jsem tak získal magnetku další – desátou.
MagnetkaA pokud si k překližce zezadu přilepíte pomocí proužku tenké kůže či pevnější látky připínací špendlík, můžete takovouto „bublinu“ nosit jako odznak. Ani potom ale zbylou překližku nevyhazujte! Báječně se totiž hodí k výrobě bobříkových koleček – knoflíků, tak, jak to předepisuje bobřík zručnosti! Pokud to dokážete, spolu s „bublinovým“ odznakem Rychlé šípy je desátý – fialový bobřík zručnosti váš! Škoda jen, že dřevěné magnetky Rychlých šípů jsou nyní už vyprodány,“
dodává Martin Rosol.

Marko Čermák a Paběrky v Jílovém
Paběrky v JílovémPříznivci Rychlých šípů a dobré muziky pozor! Regionální muzeum v Jílovém u Prahy zve v sobotu 16. března od 17. hodin na jarní koncert skupiny Paběrky Marko Čermáka. Součástí akce bude i povídání s proslulým kapelníkem a kreslířem o Rychlých šípech a hudebním životě. Koncertu předchází od 16 hodin komentovaná prohlídka výstavy Tramping stále žije. Více informací na www.muzeumjilove.cz.

Mistři světa ve Skautském světě
V uplynulých dnech vyšlo první letošní číslo magazínu Skautský svět. Časopis mimo jiné přináší mini-reportáž z loňského oficiálního mistrovství ve vyjímání ježka z klece – Memoriálu Jana Tleskače. Soutěž byla vyvrcholením reprezentační výstavy na Chvalském zámku v Praze-Horních Počernicích. Nutno zdůraznit, že této soutěži jako jediné s ohledem na mnohaletou tradici, organizaci i mezinárodní účast náleží označení světového šampionátu! Za podzimním zámeckým zápolením se organizátoři a účastníci MS ještě ohlédnou v připravovaném článku pro Bohouška.

Najdeme kříž v Měsíčních skalách?
Akademická výprava do kraje Sluneční zátoky s cílem nalézt Fernandozův hrob coby jeden z úseků dlouhodobé hry Jaroslava Foglara Po stopách Alvareze, o které jsme psali minule, se uskuteční 13. dubna tohoto roku. Tolik tedy zprávy ze 153. kolegia AJF.

Související články:
Letošní „setkání u rodného domu Jaroslava Foglara“ proběhne i na country festivalu Třebsínské zvonění (02.07.2024)
Pozvánka na 157. kolegium Akademie Jaroslava Foglara "last moment" (12.06.2024)
Ve středu 15. května 2024 od 18 hodin 13 minut se uskuteční 156. kolegium Akademie Jaroslava Foglara. (15.05.2024)
Z deváté Tříkrálové cukrárny na 152. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (25.03.2024)
Poněkud pozdní ohlédnutí za adventním časem: 151. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (19.03.2024)
Deset důvodů, proč 13. prosince nelze na "akademii" chybět... (10.12.2023)
Deset důvodů, proč 13. prosince nelze na "akademii" chybět... (10.12.2023)
Memoriál Zdeňka Pírka zvýraznil jubileum Akademie Jaroslava Foglara a dekoroval nového mistra foglarologie (06.11.2023)
„Mobilisace!“ Na účast ve velké vědomostní soutěži ve foglarologii zbývá už jen týden! (08.10.2023)
Program 148. kolegia Akademie Jaroslava Foglara se nesl ve veselém i vážném duchu (25.09.2023)
Zámecká noc nabídla cestu za Širokkem, komentované prohlídky ale i novou výroční turistickou známku (27.08.2023)
Sedmý ročník Rokosova memoriálu se uskuteční opět v Berounce u Řevnic (26.08.2023)
Patnáctý rok Akademie Jaroslava Foglara byl završen dvěma setkáními foglarologů na netradičních místech (12.08.2023)
V Rybárně se sešli také členové Akademie Jaroslava Foglara (13.06.2023)
Dvě desetiletí Akademie Jaroslava Foglara připomnělo její květnové kolegium v Praze (08.06.2023)
Memoriál Zdeňka Pírka po dvaceti letech opět prověří znalosti foglarovců o životě a díle legendárního spisovatele (08.05.2023)
Svižné tempo Akademie Jaroslava Foglara potvrdilo i první jarní setkání „foglarologů“ (05.05.2023)
Jarní svěžest prosytila program březnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara (09.04.2023)
Z mozaiky 143. kolegia Akademie Jaroslava Foglara (03.03.2023)
„Sedm kulí“ ze 142 kolegia Akademie Jaroslava Foglara (24.01.2023)
Třináct střípků ze 141. kolegia Akademie Jaroslava Foglara (20.12.2022)
Pozvánka na 141. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (13.12.2022)
Dalších deset střípků z kolegia Akademie Jaroslava Foglara: Listopadová smršť novinek, objevů, názorů i veselí (30.11.2022)
Pozvánka na 140. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (04.11.2022)
Deset střípků ze 139. kolegia Akademie Jaroslava Foglara: Od Širokka ke „zlatému“ gingu (16.10.2022)
Pozvánka na 139. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.10.2022)
Ze 138. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 9. 2022 (25.09.2022)
Rokosův memoriál u Berounky (15.09.2022)
Zářijové kolegium Akademie Jaroslava Foglara (08.09.2022)
Rokosův memoriál míří z Prokopského údolí k Berounce a připomene Rychlé šípy (16.08.2022)
Vzpomínka na Jiřího Hurdálka z Jedový chýše v Prokopském údolí (14.08.2022)
Tip na letní výpravu: Rychlé šípy v Africe (31.07.2022)
Vzpomínkové setkání u rodného domu Jaroslava Foglara doplní orientační hra i poznávací vycházka (02.07.2022)
Pozvánka na 137. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (12.06.2022)
Ze 136. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 5. 2022 (16.05.2022)
Pozvánka na 136. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (09.05.2022)
Ze 135. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. dubna 2022 (27.04.2022)
135. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (10.04.2022)
ČT o projektu Rychlé šípy 33 (07.04.2022)
První jarní kolegium Akademie Jaroslava Foglara uvítala „Rybárna“ na pražské Kampě (27.03.2022)
Vzpomínkové setkání na Eduarda Marka obohatí i střípky o jeho spolupráci s Jaroslavem Foglarem (23.03.2022)
Ze 133. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 17. 2. 2022 (22.03.2022)
Ze 132. kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 1. 2022 (19.01.2022)
Pozvánka na 132. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (10.01.2022)
Foglarovci mezi sebou v cukrárně vybrali 415 Kč do Tříkrálové sbírky (07.01.2022)
V rámci výstavy Město jako přízrak se v úterý 14. prosince uskuteční Akademie Jaroslava Foglara (11.12.2021)
Pozvánka na 130. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (09.11.2021)
Pozvánka na 129. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.10.2021)
Pozvánka na 128. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (10.09.2021)
Opět se sejdeme 31. srpna v 17 hodin u Jezírka v Prokopském údolí: Rokosův memoriál popáté! (29.08.2021)
I v květnu se sejdou foglarovští akademici na internetu (10.05.2021)
123. setkání Akademie Jaroslava Foglara proběhne opět on-line (09.02.2021)
Z listopadového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 11. 2020 (13.12.2020)
Z říjnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 14. 10. 2020 (13.12.2020)
120. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční formou videokonference (09.11.2020)
Ze zářijového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 16. 9. 2020 (28.09.2020)
Mládě tapíra v pražské ZOO zdobí morseovka (13.09.2020)
Z květnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 5. 2020. Badatelská soutěž o odznak tapíra s uzávěrkou 13. října (13.09.2020)
Zahájení akademického roku 2020/2021 (06.09.2020)
Jednou Taxmenem, navždy Taxmenem (09.06.2020)
Akademici se sejdou na výstavě Marko Čermáka (11.05.2020)
Pozvánka na „korespondenční“ kolegium Akademie Jaroslava Foglara: středa 15. 4. od 18 hodin na Bohouškovi! (13.04.2020)
Charitativní „aukce“ obrazů s portrétem Jaroslava Foglara: Výtěžek je určen pro Pomocné tlapky (12.04.2020)
Ani v „době koronavirové“ aktivity Akademie Jaroslava Foglara neochabují: Pozvánka do Prokopského údolí k Opičím stromům (01.04.2020)
Z únorového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 2. 2020 (03.03.2020)
Z lednového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 15. 1. 2020 (27.01.2020)
Vzpomínka na Jaroslava Foglara a výprava k Památné rýze z Tajemné Řásnovky (21.01.2020)
Z prosincového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 12. 2019 (21.12.2019)
Z listopadového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 11. 2019 (27.11.2019)
Z říjnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 16. 10. 2019 (28.10.2019)
Dva Rychlonožkové spolu s pozvánkou na říjnové kolegium Akademie Jaroslava Foglara (10.10.2019)
108. setkáním kolegia Akademie Jaroslava Foglara byl 11. září 2019 zahájen 12. akademický ročník (27.09.2019)
Pozvánka na 108. setkání Akademie Jaroslava Foglara (30.08.2019)
Pozvánka na 3. ročník Rokosova memoriálu (30.08.2019)
Z červnového kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 6. 2019 + akademická pátrací soutěž o kamenné ježky v kleci (20.08.2019)
Vyšla letní "bleskovka" magazínu V Jestřábích pařátech. Zve na komentovanou prohlídku výstavy Jiřího Filípka (23.07.2019)
Do pražské Uhříněvsi (nejen) po foglarovských stopách (05.07.2019)
Pozvánka na červnovou AJF (10.06.2019)
Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu (15.05.2019)
Výprava do Uhříněvsi - pozvánka na 106. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (13.05.2019)
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 4. 2019 (28.04.2019)
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 3. 2019 (21.03.2019)
Z únorového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 2. 2019 (20.02.2019)
Pozvánka na únorové kolegium Akademie Jaroslava Foglara (06.02.2019)
Z lednového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 16. 1. 2019 (22.01.2019)
Akademie Jaroslava Foglara pořádá pietní setkání u hrobu Jaroslava Foglara (20.01.2019)
Lednové setkání Akademie Jaroslava Foglara (14.01.2019)
Jaké bylo 100. zasedání Kolegia Akademie Jaroslava Foglara? (15.11.2018)
100. jubilejní setkání kolegia Akademie Jaroslava Foglara (13.11.2018)
Z říjnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 10. 2018 (16.10.2018)
Ve volbách do Zastupitelstva hlavního města Prahy kandidují také foglarovci (03.10.2018)
Říjnové setkání akademiků (03.10.2018)
Akademický rok 2018/2019 začíná! (06.09.2018)
Z červnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 13. 6. 2018 (24.06.2018)
Z květnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 16. 5. 2018 (17.06.2018)
Předprázdninové setkání akademiků (11.06.2018)
Pozvánka na 96. Kolegium AJF (14.05.2018)
95. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (16.04.2018)
Dubnové setkání Kolegia AJF (06.04.2018)
Pravidelná schůzka kolegia Akademie Jaroslava Foglara (březen 2018) (09.03.2018)
Z únorového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 14. 2. 2018 (27.02.2018)
Únorové setkání akademiků (07.02.2018)
Z lednového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 1. 2018 (18.01.2018)
Členové Akademie Jaroslava Foglara se sejdou i v lednu (08.01.2018)
Z prosincového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 14. 12. 2017 (18.12.2017)
Fotoalbum: Let Jestřába 15. 11. 2017 (13.12.2017)
Z říjnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 11. 10. 2017 (31.10.2017)
Říjnové setkání foglarovských akademiků (05.10.2017)
Rokosův memoriál: Víc než jen happening (24.09.2017)
Jubilejní 10. akademický rok zahájen! (16.09.2017)
Rokosův memoriál: happening na sklonku prázdnin (27.08.2017)
Z červnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 14. 6. 2017 (16.06.2017)
Z květnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 10. 5. 2017 (20.05.2017)
Z dubnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara 12. 4. 2017 (15.04.2017)
Z březnového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara (2017) (22.03.2017)
Z únorového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara (2017) (18.02.2017)
Vysvětlení Akademie Jaroslava Foglara k článku Z kolegia AJF z 14. 1. 2017 (19.01.2017)
Reakce měsíčníku Romano voďi na veřejný zápis ze zasedání Kolegia AJF z 11. 1. 2017 (17.01.2017)
Z Kolegia AJF (14.01.2017)
Z adventního setkání Akademie Jaroslava Foglara a 48. klubu O.S. Jestřábi v Šatlavě (18.12.2016)
Akademie Jaroslava Foglara se sejde v Šatlavě (13.12.2016)
Z listopadového Kolegia Akademie Jaroslava Foglara (10.11.2016)
Zahájili jsme akademický rok 2016/2017 (25.10.2016)
Akademie Jaroslava Foglara informuje (13.05.2016)
75. setkání kolegia Akademie Jaroslava Foglara (10.02.2016)
Akademie Jaroslava Foglara zve na lednové akce v Praze (11.01.2016)
Z Kolegia Akademie Jaroslava Foglara (11. 11. 2015) (12.11.2015)
Kolegium Akademie Jaroslava Foglara 14. 10. 2015 (16.10.2015)
Akademie Jaroslava Foglara se sejde k pravidelnému setkání (14.09.2015)
Pozvánka na přednášku Od Svojsíka k Foglarovi (08.02.2015)
Kbelík vody chrstl foglarovský parník na Rychlé šípy (29.09.2014)
Letní poznávací hra Přístav volá! (08.07.2014)
Pozvánka na LI. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 13. 11.: 20 let filmové Záhady hlavolamu (12.11.2013)
UČENÉ TOULKY S RYCHLÝMI ŠÍPY (2) (04.10.2013)
Učené toulky s Rychlými šípy potřetí: Kde odpočívá Samoletka? (10.09.2013)
XLVIII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara se uskuteční ve středu 12. 6. 2013. (09.06.2013)
Pozvánka na XLV. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 13. 3.: Z pokladnice Foglarova literárního odkazu. Jak se rodila publikace Jestřáb kronikářem (11.03.2013)
Pozvánka na XLIV. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 13. 2.: 1. Od Dvojky k Neskenonu, 2. Příliš krátká cesta Jindřicha Foglara (12.02.2013)
Pozvánka na XLIII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 16. 1.: Bum! Bác! Prásk! Áuuu… Odraz a místo díla Jaroslava Foglara v českém komiksu (14.01.2013)
Pozvánka na XLII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 12. 12.: Vánoční taškařice aneb Možná přijde i… (03.12.2012)
XLI. Kolegium Akademie Jaroslava Foglara (09.11.2012)
Pozvánka na XXXVIII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 13. 6.: Co dosud nevidělo ani jestřábí oko… (12.06.2012)
Pozvánka na XXXVII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 16. 5.: Fenomén Foglar – třikrát jinak… (13.05.2012)
Pozvánka na XXXVI. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 11. 4.: Jestřábův odkaz v dnešní Dvojce (10.04.2012)
Pozvánka na XXXIV. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 16. 2.: Průlet Skautským stoletím. Píše Foglar, kreslí – Foglar! (09.02.2012)
Pozvánka na XXXIII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 11. 1.: „Palácové revoluce“ Dvojky. Tóny od Bobří řeky (10.01.2012)
Pozvánka na XXXII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 14. 12.: Jestřábí vánoční taškařice (14.12.2011)
Pozvánka na XXXI. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 16. 11.: Mýtus zvaný Stínadla (16.11.2011)
Pozvánka na XXX. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 12. 10.: K nejhlubším kořenům (10.10.2011)
Pozvánka na XXIX. kolegium Akademie Jaroslava Foglara 22. 9.: S legendami k Opičím stromům (20.09.2011)
Pozvánka na XXVIII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (13.06.2011)
Pozvánka na XXVII. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (04.05.2011)
Pozvánka na XXVI. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.04.2011)
Pozvánka na XXIII. Kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.01.2011)
Pozvánka na XXI. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (08.11.2010)
Pozvánka na XX. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (12.10.2010)
Pozvánka na XIX. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (31.08.2010)
Pozvánka na 17. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.05.2010)
Patnácté kolegium Akademie Jaroslava Foglara vyslechlo vzpomínky služebně nejstaršího Dvojkaře Mílka (23.03.2010)
Pozvánka na 15. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (10.03.2010)
Akademikové pitvali Jestřábův let (15.02.2010)
Pozvánka na 14. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (09.02.2010)
Peníz průkazní od Štrbského plesa (20.08.2009)
Expedice Po stopách Hochů od Bobří řeky (20. - 26. července 2009) (29.07.2009)
Pozvánka na 9. kolegium Akademie Jaroslava Foglara – změna termínu (10.06.2009)
Jestřáb nad údolím mládí - výhled z Vyšehradu (09.05.2009)
Pozvánka na 8. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (05.05.2009)
Pozvánka na 7. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (09.04.2009)
Pozvánka na 6. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.03.2009)
Pozvánka na 5. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (11.02.2009)
Pozvánka na 4. kolegium Akademie Jaroslava Foglara (21.01.2009)
Druhé setkání Akademie Jaroslava Foglara: Tajemná Stínadla, Pan Bacil: objev roku (11.11.2008)
Akademie Jaroslava Foglara: Tenkrát na východě... Tábor u Sinovíru 1938 (29.10.2008)
První setkání Akademie Jaroslava Foglara (02.10.2008)Foglarovské výroky
„Mám! Mám, mám, podívejte se. Viděli jste už ježka někdy takhle?“ - Losna v okamžiku, kdy před Vontskou radou vyjmul ježka z klece při volbě Velkého Vonta.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .