| STÍNADLA | VEČER SVĚTEL |
Bohousek
Rubriky
Bohoušek doporučuje
Počet návštěvníků
Počet návštěv od 29. 8. 2000
počet návštěv
Nejčtenější

Komentáře

ke článku: Není recenze jako recenze
ze dne 22.10.2017, autor článku: Luboš Trkovský

Komentář ze dne: 23.10.2017 07:45:55     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Reakce Iva Fencla
Na webu je článek o prvním vydání raných Ladových komiksů, kde dosáhla tendence, kterou Petr Vyleta kritizuje, vrcholu (před lety). Uvědomil jsem si to a odmítám podezření, že podobně „recenzuji“ pořád. Reakce na PV je tady: http://literarky.cz/blogy/ivo-fencl/24973-obrana-p roti-petru-vyletovi-jeho-trapi-me-lanky-o-foglarov skych-sbornicich. Problém má dvě části. 1. Je fér knihu, nebo její notnou část, PŘEVYPRÁVĚT? 2. Jde nejmenovat autora zdroje? A tady je jasné, že je povinné a samozřejmé původního autora jmenovat u všech citací, avšak i u převyprávění. Pokud mi to u objevů Petra Vylety někde uniklo, je to špatné. A pokud bych „dělal“ jen převyprávění, bylo by to taky špatné. Paušálně to posuzovat nejde, případ od případu ano.

Komentář ze dne: 25.10.2017 17:40:13     Reagovat
Autor: - JIŘÍ ZACHARIÁŠ-PEDRO (@)
Titulek:
Nehodlám vstupovat do debaty o srozumitelnosti psaného projevu pana Ivo Fencla, jakkoliv s ním mám jisté problémy, potom, co se mi odkudsi, od někoho, občas dostane do ruky. O případu jeho tzv. „obrany“ proti Petru Vyletovi se však zmínit musím. Ta totiž nese všechny znaky chování, jimž šéf Rychlých šípů říkával nečestné a nesportovní a my, vychovávání v letech socialismu, jim říkali poněkud drsněji křiváctví. Pan Sýs, šéfredaktor literární přílohy Haló novin LUK, totiž panu Fenclovi poslal písemný rozhovor Luboše Trkovského s Petrem Vyletou. Rozhovor, který teprve hodlal pan Sýs otisknout, následně pak reakci pana Fencla na něj. Pan Fencl však neudržel v pochvě meč perem posedlého muže a nechal uveřejnit svou odpověď na zmíněný rozhovor v Literárkách, aniž by tento ještě spatřil světlo světa!! V podstatě stejně podivně a smutně se žel zachovala i redakce Bohouška spěchající Fenclovu reakci přinést svým čtenářům. Aniž by se o původní zdroj Fenclovy reakce zajímala, aniž by slůvkem zmínila, že vlastně neví, proti čemu se pan Fencl „brání“.

Tož tak přátelé. Jiří Zachariáš - Pedro

Komentář ze dne: 26.10.2017 13:24:17     Reagovat
Autor: - (@)
Titulek:
Rovněž velice, převelice nerad vstupuju do této diskuse. Leč, chtě nechtě, musím se jako věrný čtenář Bohouška postavit nyní na jeho stranu, proti poznámce Jiřího Zachariáše, že Bohoušek "překotně" přetiskl odkaz na Fenclovu recenzi.
Bohoušek ale neudělal nic zlého! Udělal jen to, že na základě v podstatě běžně dostupného monitoringu médií přinesl čtenářům informaci, že Literárky otiskly článek, který byl monitoringem vygenerován na základně automaticky uloženého požadavku s vyhledávacím heslem Foglar. Tedy Bohoušek neudělal nic nekalého, a naopak dokázal, že pružně pracuje s dnes už běžným informačním systémem. Ten je standardně využíván redakcemi médií, veřejnými i soukromými institucemi a dokonce i mnoha zájemci-jednotlivci z řad lidu. Stačí se zaregistrovat, případně si tuto službu zaplatit - a už víte každý den, co se kde v novinách ohledně Foglara šustlo.
I ze serveru Bohoušek či z iKlubovny je zřejmé, že s monitoringem pracují běžně také představitelé SPJF jako pražský Menhart či brněnský Čáp… A Bohoušek jakbysmet.
Takže, neměl být naopak kritizován daný monitoring médií, že překotně do svého systému zařadil recenzi, která "předběhla dobu"?
Nebo neměly by spíš být kritizovány za "překotnost" samotné Literárky, že se nezeptaly svého autora, zda nerecenzuje něco, co ještě není??
Anebo za vše zlo může jen a pouze zloduch Fencl?
A co si takhle takhle posvítit i na pana Sýse – jeho naopak pranýřovat za "pomalost", že místo toho, aby co nejdříve zveřejnil v LUKu článek pana Vylety, posílá polotovary kdekomu…
A to, že pan Fencl je „rychlý střelec“, a třímá v ruce rychlé pero, co na tom? Prostě, holt, už někdo takový je: čte, sedne a píše.
Atd., atd., atd. – ale to bychom byli jako klaun Luděk Sobota, který v jakémsi silvestrovském pořadu děkoval za cosi kdekomu: rodičům, prarodičům, praprarodičům…, pak divákům v sále v první řadě, druhé řadě, šestnácté řadě…

Komentář ze dne: 26.10.2017 23:30:13     Reagovat
Autor: - Tetka z Hoštic (@)
Titulek: Už se perou...
""Už se perou! Už se perou! Já to řikala vod začátku, že si čumáky rozbijou!!! ....
(Slunce nad zátokou, seno z Jeřábkovy louky - a pár pořádných facek)

Komentář ze dne: 01.11.2017 07:23:36     Reagovat
Autor: - Ivo Fencl (Ivo.Fencl@iol.cz)
Titulek: Je nutné referovat o všem, co přečtu?
Máma nám v dětství řekla, abychom si já a sestra založili deníky. Taky nám řekla, abychom si založili čtenářské deníky. Poslechl jsem a není sporu, že se čtyřicet let nato blíží mé referování o tom, co jsem četl, podobným záznamům. Nepíšu pro peníze. Bojím se, že když nevyprodukuji článek, dost z přečteného zapomenu. A taky je to tak. Sem tam o něčem přečteném nenapíši a pamatuji si méně. Ale je fakt, že i rád publikuji. Ani to nedělám pro peníze. Kdybych jich měl víc, asi bych za možnost publikovat občas i platil. Když ovšem nepíšete pro peníze, chcete o to víc svobody. Vadí vám omezování, přílišná pravidla, konvence. Není fér mi třeba diktovat, kde smím publikovat. Mám jisté názory a uveřejním-li text v Parlamentních listech, Haló novinách, na Rozhledně, kdekoli, tak se to médium stane pro tu chvíli zdrojem mých názorů a to, co tam píší jiní, je mi jedno. To nejsou má díla. Ale to odbočuji. O Sbornících foglarovců jsem referoval nadšeně, se zájmem a většinou zadarmo. Jestliže pak někdo napíše, že by můj článek neměl existovat, samo sebou to beru jao omezení svobody. Sám jsem těmi články ničí svobodu neomezil a nikomu neberu, že je objevitel. A jestliže existuje pravidlo, za jehož porušení nebudu trestně stíhán, a to pravidlo stojí na hlavě, nelze ho než se samozřejmostí ignorovat. K saku lze nosit džíny a se ženou jistě mohu žít bez papírů. Atd.

Komentář ze dne: 01.11.2017 10:28:21     Reagovat
Autor: - Lesy (@)
Titulek: Piš, Ivo, piš!
Říká se, že v době Egona Ervína Kische čekaly zástupy čtenářů novin na jeho další články. Sami čtenáři prý dávali Kischovi podněty se slovy "O tom napiš, Kischi"" Takže výzva pro Iva Fencla: Piš svobodně dál, Ivo. O sbornících foglarovců či čemkoliv jiném.Nehleď na škarohlídy. Piš, Ivo, piš!

Foglarovské výroky
Svátek má Valérie
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Skautská nadace Jaroslava Foglara: Kvíz hlášek z Rychlých šípů
Skautská nadace J. Foglara: Kvíz hlášek z Rychlých šípů
13 otázek - kvízy
Poslední komentáře
Co napsal Jaroslav Foglar 28. dubna 1990?
"A co se ještě po 28 letech našlo v jeho bytě? Kdo v těchto dnech slaví? Podívejte se na www.iklubovna.cz/pohlednice"
Slavnostní odhalení pamětní desky Jaroslavu Foglarovi v Křišťanově 18 na Žižkově proběhlo 5. dubna 2018
To nemá chybu
"Už je načase, aby se aprílové šprýmy staly skutečností"
SPJF tak, jak jsme je znali, zaniklo
bez titulku
"Druhý pokus, třeba se mi teď podaří vložit odkaz na článek s vítěznou strategií správně :-) http://www.cestanahoru.cz/p ... "
Náhody rozhodují. Ohlédnutí za Pražskou lítačkou 2018
Vítězná strategie
"Díky za parádní závod a ještě jednou se omlouvám za neúčast na vyhlášení výsledků, vítězství jsem opravdu nečekal. Tak j ... "
Náhody rozhodují. Ohlédnutí za Pražskou lítačkou 2018
Jaké bylo odhalení pamětní desky JF 5. dubna
"...se dozvíte v článku na stránkách Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Je zde i video Z České televize 5. dubna ráno, kt ... "
Slavnostní odhalení pamětní desky Jaroslavu Foglarovi na domě v Křišťanově 18 v Praze 3 ve čtvrtek 5. dubna 2018 v 17 hodin
Podivná pozvánka
"Pane Michale, není třeba citovat či parafrázovat statut nadace a jejich orgánů. To většina problematiky znalých lidí ví. ... "
Slavnostní odhalení pamětní desky Jaroslavu Foglarovi na domě v Křišťanově 18 v Praze 3 ve čtvrtek 5. dubna 2018 v 17 hodin
Správní rada
"Údajně je zasedání správní rady neveřejné, pokud jinak neurčují statuty.Nezaměň to s Valnou hormadou. Na zasedání správn ... "
Slavnostní odhalení pamětní desky Jaroslavu Foglarovi na domě v Křišťanově 18 v Praze 3 ve čtvrtek 5. dubna 2018 v 17 hodin
Zasedání správní rady nadace
"Bude zasedání správní rady Skautské nadace Jaroslava Foglara přístupné veřejnosti? Pokud ano, může přijít kdokoliv " ... "
Slavnostní odhalení pamětní desky Jaroslavu Foglarovi na domě v Křišťanově 18 v Praze 3 ve čtvrtek 5. dubna 2018 v 17 hodin
LIRPA komantuje
"Nadnárodní mediální agentura LIRPA a.s. konstatuje, že bylo zneužito její dobré jméno k šíření nepravdivých informací! P ... "
SPJF tak, jak jsme je znali, zaniklo
Pro Tondu Z.
"Staré větve ginga se po letech spojily a nadále spojují. Chceš-li se dozvědět víc, ozvi se. Cti pravdu."
Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců
Noc s (Andersenem a) Foglarem konečně nastala
"Reportáž v České televizi z Noci s Andersenem s Foglarem a Rychlými šípy naleznete na www.iklubovna.cz/clanky/-3395"
Noc a Andersenem ve znamení Jaroslava Foglara
Kvíz znalosti nesmrtelných hlášek z Rychlých šípů
"Naleznete na https://skautskanadace.cz/soutezte-ve-znalosti -nesmrtelnych-hlasek-z-rychlych-sipu/ nebo http: //bit.ly ... "
Rychlé šípy oslaví osmdesátku. Je připraven Rok Rychlých šípů 2018-2019
Milý Michale, ohledně příjmení Tondy Zetka
"vycházím z těchto pramenů: kronika Dvojky, zápis z úterý 19. 5. 1936: "Bórův kamarád, čahoun TONDA ZETEK, je přijat ... "
Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců
Milý Alpíne...
"Tohoto Tondu v mém soupisu mám, nejsem si jistý jestli to přímení je v pořádku ale....v kronikach figuruje jako Tonda Z ... "
Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců
Nemáš pravdu Tondo Z.
" Pisateli Antoníne trochu mne zaráží, že se schováváš za internetovou anonymitu – chybí tu Tvá konkrétní adresa – tak ... "
Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců
bez titulku
"Milý Tondo, asi se shodneme v tom, že na případné hodnocení knížky bychom si měli počkat po jejím vydání. Takhle je t ... "
Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců
Viděno z uliček
"Někdejší "dvojkaři" - jakéže to jsou "děti Jaroslava Foglara"?! A nemíníme tím nijak snižovat váhu ... "
Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství nabídne padesátka současných českých a slovenských tvůrců

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .