| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Stínadelské pití aneb Silvestrovský přípitek na paměť

[ Autor: Petr Molka | zařazeno: 27. 12. 2001 | přečteno 12 ]

V poslední době se roztrhl pytel jednak s léčivými a regeneračními přípravky z tajemného stínadelského stromu: jinanu dvojlaločného - ginkgo biloba, jednak s nápoji z této rostliny, která má blahodárné účinky. Co všechno je v současnosti z nápojů na trhu? Vedle tradičního, byť málo rozšířeného a známého čaje z listů ginkga (sypaný vážený čaj lze v bylinkářstvích pořídit okolo 30—40 korun za 50 g), se před časem objevil sáčkový bylinný čaj „Paměť“ s příměsí ginkga (nápis na krabičce nicméně hlásá gingko) od zbraslavské firmy Laurus a nyní nedávno dva druhy nápojů—zelený čaj „Nativa - ginkgo“ v PET lahvích i krabicích dovážený od rakouské firmy Rauch a zelený čaj „SunDay - ginkgo a guarana“ v PET lahvích vyráběný nymburskou Poděbradkou.
Foglarovské výroky
„S vaší pomocí chci udělat Stínadla takovými, jakými byla za dob Vojtěcha Vonta. Při památce mrtvého Roberta Komoura slibuji, že pokud budu na místě, které jste mi svěřili, nedopustím, aby bylo ve Stínadlech pošlapáváno právo a čest a porušována svornost. Už nikdy nesmí mezi námi vzniknout nesvár, už nikdy nesmí být porušena vontská tradice. Žlutá je barva naše!“ - prohlášení čerstvě zvoleného nového Velkého Vonta Vládi Dratuše po volbě 8. dubna.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .