| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Foglarova dávná spolupracovnice a také člen oddílu budou čestnými občany Prahy

[ Autor: Tomáš Hromádka - Krizmen | zařazeno: 4. 9. 2002 | přečteno 617 ]


Rada hl. m. Prahy 3. září 2002 souhlasila s návrhem primátora RNDr. Igora Němce na udělení dvou čestných občanství hl. m. Prahy.
Jednak Lence Reinerové, Foglarově dávné spolupracovnici z papírenské firmy Oskar Stein, kde Jestřáb pracoval v 30. letech, jednak Rudolfu Zahradníkovi, členu pražské Dvojky v 40. letech.


Čestné občanství se navrhuje udělit Lence Reinerové jako zvláštní projev úcty a ocenění celoživotních zásluh a osobního přínosu v kulturně-politickém životě Prahy a v literární tvorbě, dokumentující soužití a vzájemné obohacování české, německé a židovské kultury v Praze.
O Lence Reinerové jsme již v minulosti několikrát na Bohouškovi psali:

Neskutečně skutečné příběhy Lenky Reinerové - 6. listopadu 2001, Lenka Reinerová obdržela Medaili Za zásluhy - 29. října 2001, Dědeček automobil aneb Dům, kde úřadoval J. Foglar - 31. července 2001,
Bývalá Foglarova spolupracovnice z firmy Oskar Stein vzpomíná - 5. května 2001.

Druhé pak se navrhuje udělit Prof. Ing. Rudolfu Zahradníkovi, DrSc., bývalému předsedovi Akademie věd ČR. Ten vstoupil do pražské Dvojky vedené Jaroslavem Foglarem v roce 1944, zde působil pod přezdívkou Jiskra.
Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .