| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Poslouchejte ulice: Mluvící knihy v ulicích Prahy. Ve Františkánské zahradě vzpomínky Lenky Reinerové na Jaroslava Foglara

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 18. 10. 2011 | přečteno 5182 ]

V Praze začala další část kampaně v rámci projektu Praha město literatury, která má za cíl vnést do ulic knihy, čtení a literaturu, v netradičních formách a překvapivých souvislostech. Po čtení v metru, kdy bylo možné knihy poslouchat díky školeným hlasům mladých herců přímo při cestě zmíněným dopravním prostředkem, se do ulic dostávají audioknihy namluvené pro nakladatelství Tympanum hereckými osobnostmi.
Mluvící knihy překvapí chodce na pěti různých místech.
A ve Františkánské zahradě v Praze 1 lze slyšet vzpomínky pražské německy píšící autorky Lenky Reinerové (1916 – 2008) na další významné osobnosti pražského kulturního života, českého i německého – Kafku, Broda, Kische.
I na Jaroslava Foglara.
Právě s ním pracovala Lenka Reinerová před 2. světovou válkou v kancelářích papírenské firmy Oskar Stein, a právě na tuto dobu vzpomíná…

Knihy můžete zaslechnout každý den od 9.00 do 21.00 hodin až do neděle 23. října 2011.

Podrobnosti jsou uvedeny na stránkách Městské knihovny v Praze: www.mlp.cz/cz/novinky/219-poslouchejte-ulice/


Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .