| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

magazin.recepty.cz (6. 7. 2021): Znáte panádlovou polévku? Zavzpomínejme na Jaroslava Foglara pokrmem, jenž proslavily Rychlé šípy

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 6. 7. 2021 | přečteno 1620 ]

Od narození Jaroslava Foglara uplynulo již 114 let. Populární autor mnoha knih a komiksových příběhů pro mládež, který se narodil 6. července 1907 v Praze, však navždy zůstane pevně ukotven v našich srdcích skrze slavné příběhy Rychlých šípů. Ty jsou významnou součástí autorova životního díla a ovlivnily život mnoha chlapců, kteří s hrdiny prožívali četná veselá i tajuplná dobrodružství včetně pomyslné nechuti k panádlové polévce.
.... V české kuchyni jsou polévky velmi oblíbené a tradičně tvoří součást obědového menu. Avšak hustá a vydatná polévka, jako je ta panádlová, hravě zastoupí i hlavní chod. Její název je odvozen od slova panádl – žemlové či chlebové kaše, která se používá jako základ mnoha pokrmů včetně polévek, omáček či nádivek. Tradičním receptem rakouské kuchyně je Panadelsuppe, tedy chlebová polévka, která se stala součástí i našich jídelníčků.
.... My jsme pro vás vybrali panádlovou polévku zjemněnou smetanou, na kterou přikládáme recept níže. Připravit si však můžete také chlebovou polévku se žampiony či se zelenými bylinkami. Můžeme se jen domnívat, jak by tyto obměny zachutnaly chlapecké pětici z Rychlých šípů, ale věříme, že vám přijde alespoň jedna verze vhod.

Celý text i s receptem najdete na adrese: https://magazin.recepty.cz/clanky/znate-panadlovou-polevku-zavzpominejme-na-jaroslava-foglara-s-pokrmem-jenz-proslavily-rychle-sipy-1287.html
Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .